فیزیوتراپی
خانه / حرکت درمانی / انجام حرکت درمانی با قیمت ارزان

انجام حرکت درمانی با قیمت ارزان

حرکت درمانی به مجموعه ای از حرکات و نرمش هایی گفته می شود که برای بهبود اوضاع جسم انسان و برقراری هماهنگی میان مفاصل و استخوان ها انجام می پذیرد و برای درمان بسیاری از بیماری ها و عارضه های حرکتی کاربرد دارد؛ خوشبختانه در کشورمان مراکز معتبری وجود دارند که با استفاده از بهترین متخصصان اقدام به انجام حرکت درمانی ارزان نموده اند و به این صورت به بیماران خود برای برخورداری از یک زندگی سالم و متعادل کمک می کنند.

انجام حرکت درمانی با قیمت ارزان

فواید حرکت درمانی در منزل

فواید حرکت درمانی در منزلامروزه فواید حرکت درمانی در منزل و تاثیر آن بر روی بیماران ثابت شده است؛ برخی از انسان ها هستند که به عارضه های حرکتی از جمله کمردرد و دردهای زانو مبتلا هستند و یا در اثر بروز تصادفات و اتفاقات دیگر برای استخوان ها و مفاصل آن ها مشکلاتی به وجود آمده است؛ این گونه افراد شاید نتوانند به صورت مدام و همیشگی به مراکز حرکت درمانی مراجعه نمایند، به همین سبب پزشکان به آن ها پیشنهاد می کنند که این کار را در خانه انجام دهند.
برخی از افراد که از انجام این حرکات ناتوان هستند، معمولاً افراد متخصص در منزل به کمک آن ها می روند و برای برخی دیگر آموزش حرکت درمانی به صورت کامل داده می شود تا بتواند در منزل و به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهد.

در سال های بسیار قبل که هنوز حرکت درمانی به شیوه امروزه گسترش پیدا نکرده و حرکات حرفه ای برای درمان بیماران ابداع نشده بود، اگر برای شخصی در حین انجام حرکات ورزسی، بروز تصادفات و یا حمل بارهای سنگین مشکلی به وجود می آمد، بسیار سخت بود که بتواند دوباره به حالت عادی خود برگردد و به زندگی خویش ادامه دهد و اگر هم چنین امکانی وجود داشت، باید یک عمل جراحی سخت و پر هزینه را پشت سر می گذاشت؛ اما این روزها با پیشرفت هایی که در علم پزشکی شاهد هستیم، امیدهای بسیاری برای این افراد به وجود آمده است و پزشکان قبل از این که بیمار خود را به سوی انجام عمل جراحی سوق دهند، به آن ها انجام حرکت درمانی را پیشنهاد می کنند.
البته انجام این حرکات متخصصین خاص خود را می طلبد و نیاز به آموزش های خاصی در این زمینه وجود دارد و اگر شخص به یکی از مراکزی که به انجام حرکت درمانی مشغول هستند مراجعه کند و از کارشناسان مجرب کمک بگیرد، می تواند با انجام برخی از حرکات حرفه ای دوباره سلامتی خود را به دست آورده و با امید به آینده زندگی را ادامه دهد.

آموزش حرکت درمانی برای ورزشکاران

برای یک شخص ورزشکار، ممکن است در حین بازی و یا انجام حرکات ورزشی، مشکلات متعددی به وجود آید و مفاصل و یا عضلات او با آسیب جدی مواجه شوند؛ در اینجاست که حرکت درمانی ورزشکاران اهمیت فراوانی پیدا می کند و آن ها باید آموزش های لازم را در این زمینه دیده و با کمک افراد متخصص به صورت منظم به انجام این امور بپردازند تا بتوانند دوباره توانایی بازگشت به میادین ورزشی را پیدا کنند.

شایان ذکر است که حرکت درمانی معمولاً به دو بخش تقسیم می شود:

  1. حرکات فعال: در این حرکت انقباض و انجام تمامی حرکات ورزشی، توسط خود شخص صورت می گیرد و هیچ نیروی خارجی در این جهت به او کمک نمی کند؛ شایان ذکر است که قبل از انجام این حرکات، آموزش های لازم به ورزشکاری که آسیب دیده است داده می شود و پس از آن شخص یاد می گیرد که در فواصل مشخصی از روز، این حرکات را خود به تنهایی و بدون کمک گرفتن از کسی انجام دهد.
  2. حرکات غیر فعال: این حرکت با کمک نیروی خارجی انجام می شود؛ مانند خم کردن آرنج یا زانو توسط یک شخص دیگر؛ این نوع حرکت زمانی کاربرد دارد که آسیب شخص جدی باشد و خود به تنهایی از پس حرکت دادن عضلات و مفاصل خود برنیاید.

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که یکی از مهم ترین بخش های حرکت درمانی، به جز کمک به ورزشکاران، برای معلولین کاربرد دارد؛ بسیاری از این افراد در استخوان ها و بافت های عضلات و مفاصل خود با مشکلاتی مواجه هستند که ممکن است زندگی را برای آن ها سخت کرده باشد، اما این روزها پزشکان و متخصصانی وجود دارند که با انجام برخی از حرکات حرفه ای نرمشی به آن ها کمک می کنند تا بتوانند از عضله و یا مفصل خود کار کشیده و زندگی آن ها کیفیت بالاتری پیدا کند.
به همین سبب است که پزشکان همواره برای این افراد حرکات درمانی ویژه ای را تجویز کرده و تاکید می کنند که آن ها را با کمک یک شخص متخصص و یا در منزل خود و با کمک اعضای خانواده انجام دهند؛ برای کسب موفقیت در این زمینه باید به صورت مداوم و در ساعات مشخصی از روز این حرکات را انجام داد و در نیمه های راه آن را رها نکرد تا به نتیجه دلخواه دست یافت.

نكات مورد توجه در حركت درماني

نكات مورد توجه در حركت درمانيبرای انجام یک حرکت درمان موفق باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داد و آن ها را به خوبی رعایت کرد تا بتوان به بهترین نتیجه پس از انجام حرکت درمانی دست یافت.
برخی از این نکات عبارتند از:

  • هرگز بدون مشورت با متخصصین و کارشناسانی که در این زمینه به فعالیت مشغول هستند، اقدام به انجام چنین حرکاتی نکنید، چون ممکن است انجام اشتباه هر کدام از آن ها صدمات جبران ناپذیری را برای مفاصل شما به وجود آورده و نتیجه معکوس دهد.
  • در اجرای این حرکات زمان را مد نظر قرار دهید و بیش از مقدار لازم به انجام این حرکات نپردازید، چون ممکن است مفاصل شما تاب و توان ادامه این حرکات را نداشته باشند و با آسیب های جدی تری مواجه شوند.
  • اگر در هنگام حرکات کششی خود احساس درد داشتید، این بدان معناست که یا در انجام آن زیاده روی کرده اید و یا قسمتی از کار را درست انجام نداده اید.
  • تمرینات حرکتی خود را به صورت منظم و مرتب ادامه دهید و در میانه ی راه از آن دست نکشید؛ چون ممکن است نتیجه ای که از آن انتظار دارید، در دراز مدت به دست آید؛ پس باید صبورانه به اجرای حرکات خود ادامه دهید.

درمان دیابت با حرکت درمانی اصولی

برخی از پزشکان به درمان دیابت با حرکت درمانی اصولی اعتقاد خاصی دارند؛ نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که شخصی که مبتلا به این بیماری شده است، می تواند با پیروی از یک برنامه غذایی مفید و موثر و همچنین انجام حرکت درمانی، بیماری خود را کنترل کرده و تمامی خطرات موجود در آن را از بین ببرند.
به سبب این که ورزش و انجام تمامی حرکات نرمشی و ورزشی، می تواند به شادابی و سلامتی جسم ما منجر شود و اثرات بسیاری از بیماری ها را یا به کلی از بین برده و یا آن ها را کنترل نماید؛ با انجام حرکات مخصوص برای بیماران دیابتی می توان سوخت و ساز بدن را بالا برد و میزان حساسیت به انسولین را افزایش داد و به این شیوه به سلامتی پایدار و دائمی دست یافت.

در زمان های گذشته زمانی که شخص به یک بیماری دچار می شد و یا برخی از مفاصل و استخوان های او آسیب می دید، درمان و برگرداندن آن به حالت سابق کاری سخت و غیر ممکن بود و فرد باید تا پایان عمر با درد سر می کرد و به همان شیوه به زندگی خود ادامه می داد، اما این روزها شاهد پیشرفت های روز افزونی در زمینه علم پزشکی هستیم و یکی از بهترین شاخه های آن حرکت درمانی ست که می تواند به بسیاری از بیماران کمک کند تا دوباره به حالت عادی زندگی خود برگردند و با سلامتی کامل به انجام امور روزانه خود بپردازند.

آیا حرکت درمانی به بدن آسیب میزند؟

آیا حرکت درمانی به بدن آسیب میزند؟یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود آید این است که آیا حرکت درمانی به بدن آسیب می زند؟
در پاسخ باید به این نکته اشاره کنیم که اگر این حرکات به صورت غیر اصولی و بدون آموزش و کمک گرفتن از افراد متخصص انجام شود، می تواند به عضلات و مفاصل بدن آسیب های جبران ناپذیری وارد آورده و به جای این که به درمان بیماری هایی که در اثر صدمات مختلف در بسیاری از قسمت های جسم ما به وجود آمده اند کمک کند، اثر عکس داشته و میزان آسیب ها را بیشتر نماید.
به همین سبب است که همواره پزشکان و متخصصان از اثرات شگفت انگیز حرکت درمانی برای بدن می گویند، اما تاکید می کنند که حتماً از افراد متخصصی که دانش و تجربه این کار را دارند کمک بگیرید.

امروزه زندگی افراد به گونه ای شده است که مشغله ها و درگیری های زیادی برای آن ها به وجود آمده و ممکن است روش غلط زندگی و همچنین انجام کارهای سخت و مداوم به جسم انسان آسیب هایی وارد نماید و باعث به وجود آمدن دردهایی در مفاصل و استخوان ها شود.
شاید شما نیز دیده باشید که این روزها بسیاری از افراد از زانودرد و کمردرد بسیار شکایت می کنند و دردی که در این قسمت از جسم آن ها به وجود آمده، بسیار آزار دهنده است.
اما خبر خوبی که وجود دارد این است که می توان بدون استفاده از داروهای شیمایی و انجام عمل های جراحی سخت، و تنها با انجام حرکت درمانی بسیاری از این بیماری ها را کنترل نمود و حتی در برخی از موارد از بین برد؛ همانگونه که اشاره شد، شرط موفقیت در انجام این حرکات، مداومت داشتن در کار و کمک گرفتن از افراد متخصص می باشد.

اهداف اصلی حرکت درمانی

اگر بخواهیم حرکت درمانی را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم: حرکت درمانی یعنی انجام یک سری از حرکات برنامه ریزی شده و حرفه ای برای بالا بردن توان و مقاومت بدن و یا درمان بیماری ها و آسیب هایی که ممکن است به استخوان ها و مفاصل انسان وارد شده باشد.
و اما اهداف حرکت درمانی شامل موارد زیر می شود:

  • تقویت عضلات جسم؛ که البته می توان این حرکات را به صورت تخصصی برای تقویت یک یا چند عضله جسم انجام داد و یا می توان با انجام حرکات کلی، تمامی عضلات را تقویت نمود.
  • به وجود آوردن تعادل و هماهنگی عصبی؛ شاید شما نیز با این امور مواجه شده باشید که برخی از اوقات عصب یک قسمت خاص بدن آسیب دیده و موجب از کار افتادن عضله و یا استخوان آن بخش می شود؛ خوشبختانه انجام حرکت درمانی یکی از راه های موثر و پیشرفته برای راه اندازی دوباره عصب و درمان قسمت آسیب دیده است.
  • کاهش درد؛ با انجام برخی از حرکات درمانی (البته اگر به صورت صحیح انجام شود) می توان تا میزان زیادی از دردهای عضلانی و مفاصل کاست و آن ها را تسکین داد.

مواردی که ذکر شد اهدافی بودند که هر شخص از انجام حرکت درمانی انتظار دارد؛ اما هدف کلی انجام این حرکات حفظ و به دست آوردن توانایی عملی افراد است، توانایی هایی که ممکن است در اثر آسیب های مختلف از دست رفته و شخص را از انجام امور روزانه خویش محروم کرده باشد.

مراحل انجام حرکت درمانی برای تسکین درد

مراحل انجام حرکت درمانی برای تسکین دردانجام مراحل حرکت درمانی برای هر شخصی ممکن است با شخص دیگر تفاوت هایی با هم داشته باشند؛ به عنوان مثال مراحل انجام حرکت درمانی برای تسکین درد، با انجام آن برای برگرداندن توانایی عضله و بافت جسم به آن می تواند متفاوت باشد؛ به همین سبب باید حتماً با پزشک خود در مورد این مراحل به خوبی مشورت کرده و سپس اقدام به انجام آن نمایید؛ هر چند برخی از کارشناسان روش های اصولی انجام حرکت درمانی را برای کاهش دردهای مختلف به صورت مقاله در آورده و در برخی از سایت های معتبر اینترنتی منتشر کرده اند و شما می توانید با کمک گرفتن از این مقالات بسیاری از دردهای خود را کاهش دهید و آرامش را تجربه کنید.

به عنوان مثال درد سیاتیک یکی از آزار دهنده ترین دردهایی ست که ممکن است یک انسان در طول زندگی خود با آن مواجه شود، اما خوشبختانه راه حل های بسیاری برای کاهش درد آن وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها حرکت درمانی ست.
یا جا به جا شدن مهره های ستون فقرات، باعث به وجود آمدن دردهای مزمنی می شود که در برخی از اوقات غیر قابل تحمل می شود و شاید افراد تصور کنند این درد برای همیشه با آن ها خواهد ماند، اما خوشبختانه با پیشرفت روز افزون علم و دانش، حرکات موثری برای کاهش درد و حتی گاهی درمان آن پیدا شده است و افراد می توانند با انجام برخی از این حرکات سلامتی خود را به دست آورده و مانند سابق به کار و زندگی خود ادامه دهند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

پاسخی بگذارید